Aksident i rëndë në Durrës, automjeti përplas një të mitur

Publikuar më: 5/3/2023, ora 19:07
tax

Aksident i rëndë në Durrës, automjeti përplas një të mitur

Publikuar më: 5/3/2023, ora 19:07

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në Durrës. Një i mitur rom është përplasur nga një automjet në zonën e Kënetës.

Fëmija, që prej kohësh kërkonte lëmoshë pranë semaforit, është dërguar menjëherë në urgjencën e Spitalit Rajonal Durrës, ku sipas informacioneve të para ndodhet nën kujdesin e bluzave të bardha, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Rreth orës 18:40, në lagjen nr.17/1, Durrës, një automjet me drejtues shtetasin I. B., 30 vjeç, ka aksidentuar një fëmij rreth 7 vjeçe, këmbësore, e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi i automjetit shtetasi I.B, është shoqëruar në ambjentet e Komisariatit të Policisë Durrës për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Durrës/Informacion paraprak