8 Marsi, marshim proteste në Tiranë

Nga A2 CNN
8 Mars 2023, 14:31 | Fotolajme

Dhjetëra gra kanë marshuar sot në Tiranë, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, me rastin e 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas. Ma pankarta në duar, kryesisht me mesazhe kundër dhunës ndaj grave, ato kërkuan barazi gjinore dhe ndëshkime më të ashpra për dhunën ndaj grave.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli