Borrell dhe Varhely vijnë në Tiranë më 16 mars

Publikuar më: 10/3/2023, ora 14:52
borrell varhelyi ne tirane 1280x720

Borrell dhe Varhely vijnë në Tiranë më 16 mars

Publikuar më: 10/3/2023, ora 14:52

Më 16 mars pritet të mbërrijë në Tiranë, përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe komisioneri Evropian për fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhely. Burimet bëjnë me dije se zyrtarët  e BE-së do të mblidhen në Tiranë për Këshillin e Stabilizim-Asociimit që pritet të mbahet në vendin tonë.

Vijon…