Heroi i filmave aksion takon heronjtë e vërtetë, Tom Cruise në anijen amerikane në Adriatik

Publikuar më: 10/3/2023, ora 15:05

Heroi i filmave aksion takon heronjtë e vërtetë, Tom Cruise në anijen amerikane në Adriatik

Publikuar më: 10/3/2023, ora 15:05

Ylli i Hollivudit, Tom Cruise, i bëri një vizitë surprizë ushtarëve amerikanë mbi një anije të Marinës që ndodhet në Detin Adriatik, për një promovim special të filmit të fundit të tij, “Top Gun: Maverick”, që u shfaq në bord të premten e kaluar.

Aktori 60-vjeçar zbarkoi në anijen “USS George H.W. Bush” dhe u mirëprit nga ushtarët. Bashkë me të ishin edhe aktorja e serialit “Ted Lasso”, Hannah Ëaddingham dhe producentët Christopher McQuarrie dhe Eddie Hamilton.

Të dy aktorët realizuan foto me ushtarët ndërsa realizuan edhe një tur në anijen luftarake e duke kënduar bashkë me trupën.

Anija amerikane ndodhet pranë vendit tonë që prej gushtit të vitit të kaluar, ku patrullon ujërat e Mesdheut. Sipas informacioneve më të fundit ajo duhet të ankorohet këtë të premte në ishull grek të Kretës.

Admirali Dennis Velez, komandanti i anijes tha se marinarët nuk do ta harronin kurrë mbrëmjen e kaluar me Cruise. “Jam i sigurt se as ai nuk do ta harrojë”, tha Velez.

Përveç se një sukses sa i përket arkëtimeve, filmi ka marrë disa nominime për çmimet “Oscar”, në kategoritë “Filmi më i mirë”, “Skenari më i mirë”, “Editimi më i mirë”, “Kënga më e mirë origjinale”, “Efektet vizuale më të mira” dhe “Muzika më e mirë”.