Naomi, Gigi Hadid, Irina Shayk dhe Emily Ratajkowski, yjet e modës “vihen në rresht” për koleksionin e ri “Versace”

Publikuar më: 10/3/2023, ora 14:04

Naomi, Gigi Hadid, Irina Shayk dhe Emily Ratajkowski, yjet e modës “vihen në rresht” për koleksionin e ri “Versace”

Publikuar më: 10/3/2023, ora 14:04

Yjet u rreshtuan për “Versace”-n mbrëmjen e së enjtes, kur shtëpia italiane e modës prezantoi koleksionin e ri Vjeshtë/Dimër 2023 në Los Anxhelos. E planifikuar fillimisht për të premten, po e zhvendosur më herët për shkak të kushteve të motit, shfaqja në qiell të hapur përfshiu modele të famshme, që parakaluan në tarracën e Pacific Design Center në Hollivud, teksa dielli perëndonte në qytetin e glamurit.

Gidi Hadid ishte e para që përshkoi pasarelën e veshur me një kostum të zi, e ndjekur nga Kendall Jenner, Naomi Campbell, Irina Shayk dhe Emily Ratajkowski.

Ngjyra e zezë dominonte koleksionin, por nuk mungonin as ato të ndezurat, si portokalli dhe pink. Fustanet ishin kryesisht të shkurtra, të përbëra nga mëndafshi e të shoqëruara me doreza të gjatë operash. Meshkujt mbanin lëkura gjarpri, xhaketa dhe bluza me temina.

Shfaqja e cila u mbajt vetëm pak ditë para ceremonisë së çmimeve “Oscar”, u ndoq një sërë të ftuarish të famshëm, përfshirë këngëtarët shqiptare Dua Lipa, Cher, Elton John dhe aktorët Anne Hathaway e Channing Tatum, të cilët u panë të duartrokitnin teksa dizenjatorja Donatela Vercace parakaloi në fund të prezantimit.