Si i shpëtoi “Benzi” aksidentit tragjik në Sauk

Publikuar më: 10/3/2023, ora 11:30

Si i shpëtoi “Benzi” aksidentit tragjik në Sauk

Publikuar më: 10/3/2023, ora 11:30

Tre të rinj humbën jetën në aksidentin tragjik të pasdites së të enjtes në rrethrrotullimin e Saukut, në Unazën e Madhe të Tiranës, ndërsa tre të tjerë mbetën të plagosur, jashtë rrezikut për jetën.

Ndërsa ka dalë video e momentit kur makina e llojit “Audi” vjen me shpejtësi të madhe nga Farka dhe çan barrierat në rrethrrotullim, duket se një tjetër makinë, tip Benz, i ka shpëtuar mrekullisht aksidentit të tmerrshëm me “Audin”.

Makina tip “Benz” ishte duke bërë rrethin në normalisht, ndërsa “Audi” vjen me shpejtësi të lartë dhe kalon vetëm pak centimetra nga pjesa e pasme e “Benzit”, drejtuesi i të cilit ka qenë me fat në këtë rast.

Në aksidentin tragjik humbën jetën drejtuesi i “Audit”, Klevis Ruçaj, 20 vjeç, banues në Fier, Erisilda Abedini, 22 vjeçe dhe Sikela Përroj, 23 vjeçe, banuese në Tiranë.