Përplasi për vdekje 39-vjeçarin dhe u largua, arrestohet shoferi në Korçë

Publikuar më: 11/3/2023, ora 09:17
AKSIDENTI KORCE

Përplasi për vdekje 39-vjeçarin dhe u largua, arrestohet shoferi në Korçë

Publikuar më: 11/3/2023, ora 09:17

Është vënë në pranga shoferi i cili aksidentoi për vdekje një këmbësor mbrëmjen e premtes në Korcë.

Bëhet e ditur se pas këqyrjes së kamerave dhe veprimeve të tjera hetimore policia në Korcë ka arrestuar Ilia Vreton, 49 vjeç, banues në Prrenjas.

Vreto akuzohet për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”. Kujtojmë se nga aksidenti i së premtes mbrëma humbi jetën Olger Zhuti, 39 vjeç, banues në Korçë.

Drejtuesi i automjetit është larguar nga vendngjarja dhe policia po punon për kapjen e tij. Ai u përplas me makinë nga Ilia Vreto, pranë fshatit Lumalas teksa kalonte rrugën.

Pas aksidentit, drejtuesi i mjetit u largua nga vendi i ngjarjes kure, Zhuti humbi jetën rrugës për në spital.