Sondazh: A ju kanë bërë ndonjëherë shaka në ditën e 1 prillit?
  • Jo, nuk më ka ndodhur 0%

Shqiptari i shënon dy gola Bayernit, bavarezët përgjigjen siç dinë

Nga A2 CNN
11 Mars 2023, 19:02 | Futboll

Mërgim Berisha fakton se ky është sezoni i tij më i suksesshëm në Bundesliga, me një performancë të shkëlqyer ditën e sotme me fanellën e Augsburgut, ku i shënon dy gola gjiganteve botëror të Bayern Munich.

Eshtë pikërisht djaloshi i lindur në Gjermani nga prindër të Suharekës i cili nis vallen e golave në minutën e dytë.

Bavarezët janë dukshëm më të fortë, dhe “mbulojnë” me gola Ausburgun, katër realizime vetëm në pjesën e parë me protagonistë Pavard dy herë, Sane dhe Cancelo.

Në pjesën e dytë, sërish Berisha rihap sfidën në minutën 60, para se Alonso Davies për bavarezët dhe Cardona për Ausburg të vulosin rezultatin final 5-3.

Ky është goli i tetë në sezon për sulmuesin me origjinë shqiptare, që ka zgjedhur gjithsesi Gjermaninë si përfaqësuese.