Momenti kur veterani i luftës përballet me një të armatosur në pronën e tij, kamerat kapin përplasjen e ashpër me armë

Publikuar më: 12/3/2023, ora 14:47
sulm me arme

Momenti kur veterani i luftës përballet me një të armatosur në pronën e tij, kamerat kapin përplasjen e ashpër me armë

Publikuar më: 12/3/2023, ora 14:47

Një veteran lufte nga Gjeorgjia pa një person të armatosur që po i zbriste fshehurazi rrugën e tij gjatë natës dhe vendosi t’i kundërpërgjigjet me armë.

Whitfield Smith, një veteran i marinës amerikane, thotë se ai e pa të armatosurin duke vrapuar nëpër lëndinën e tij të përparme rreth orës 02:00 me pizhame.

Sapo e pa ai mori armë dhe qëlloi me një të shtënë paralajmëruese, e cila pasoi në një shkëmbim zjarri midis hajdutit dhe pronarit të shtëpisë.

Nga përplasja me armë, shihet nga pamjet e kapura nga kamerat e sigurisë se si plumbat thyejnë xhamat e makinës së Smithit dhe dritaret e banesës.

Pak minuta më vonë, veterani doli nga shtëpia i armatosur me një pushkë më të madhe. Pikërisht në atë moment, vrapuesit u larguan nga vendi i ngjarjes.