Aktori Steven Seagal krah Putinit: Jam 1 milion për qind rus!

Publikuar më: 14/3/2023, ora 16:46

Aktori Steven Seagal krah Putinit: Jam 1 milion për qind rus!

Publikuar më: 14/3/2023, ora 16:46

Aktori hollivudian Steven Seagal tha se është një milion për qind rusofil dhe një milion për qind rus, në një konferencë për shtyp gjatë inaugurimit të Forumit Rusofil në Moskë. Steven Seagal ka nënshtetësi amerikane, ruse dhe serbe. Ai mbështeti marrjen e Krimesë nga Rusia në vitin 2014 dhe atë që Moska i referohet si “operacion special ushtarak” në Ukrainë më 24 shkurt 2022.