8 ekipet më të mira të Europës, italianët rikthehen fuqishëm në Champions

Publikuar më: 15/3/2023, ora 23:15
inter Milan 1146x720

8 ekipet më të mira të Europës, italianët rikthehen fuqishëm në Champions

Publikuar më: 15/3/2023, ora 23:15

Napoli dhe Reali i Madridit ishin dy skuadrat e fundit të cilat arritën të marrin biletën e çerekfinaleve të Champions League duke e plotësuar këtë fazë me 8 ekipet më të mira të Europës.

Pas viteve të tëra të krizës, këtë sezon befasia e madhe ka ardhur nga Italia, e cila është rikthyer në këtë fazë me 3 skuadra, Milani, Interi dhe Napoli, më shumë se çdo shtet tjetër.

Megjithatë, superfuqitë e Europës dhe pretendentet më të kuotuara të këtij sezoni janë ende në garë, Real Madrid, Manchester City dhe Bayern Munich, ndërsa në këtë fazë janë kualifikuar edhe Chelsea dhe Benfica.

Ndërkohë, shorti i çerekfinaleve do të hidhet ditën e premte në orë 12:00.