Ferrari prezanton makinën e re për verën

Publikuar më: 17/3/2023, ora 12:58

Ferrari prezanton makinën e re për verën

Publikuar më: 17/3/2023, ora 12:58

Ferrari ka prezantuar makinën e re Ferrari Roma Spider, që është e ngjashme me Ferrari Roma të prezantuar në vitin 2019, por me mundësinë për të hapur “çatinë”.

Motori i makinës së markës italiane është i montuar në pjesën e përparme dhe është një turbo V8.

Edhe pse nuk ka një çmim zyrtar, ky supermjet mendohet se do të kushtojë rreth 300 000 euro. Gjithashtu, Ferrari nuk ka treguar se kur do të dalë në shitje kjo makinë.