Dortmund luan tenis me Koln, Haller dhe Reus në formën më të mirë

Publikuar më: 18/3/2023, ora 20:40
7078df6f6ce159ca5619c3df5bc9d2b2o2

Dortmund luan tenis me Koln, Haller dhe Reus në formën më të mirë

Publikuar më: 18/3/2023, ora 20:40

Dortmund ka fituar me rezultatin e thellë 6-1 përballë Koln duke marrë edhe njëherë përkohësisht vendin e parë në kampionat.

Haller dhe Reus ishin protagonistët e këtij takimi duke shënuar nga dy herë, për të lënë pas zhgënjimin e javës së kaluar ku verdhezinjve iu rrëshkiti 3 pikëshi vetëm në minutat e fundit.

Tashmë Dortmund duhet të presë një hap fals të Bayern, i cili luan të dielë në transfertë përballë Leverkusen.