Kamionin e mori rryma e ujit, gjendet pas 10 ditësh trupi i pajetë i shoferit

Nga A2 CNN
24 Mars 2023, 15:02 | Kapur në kamera

Është gjetur pas 10 ditësh trupi i shoferit, kamioni i të cilit u përfshi nga rrymat e forta të ujit, si pasojë e përmbytjeve masive që përfshinë disa zona të Turqisë javën e kaluar.

Trupi i shoferit të kamionit, i identifikuar si Emin Ergün u gjet pranë Shanlıurfa.

Kujtojmë se, si pasojë e këtyre përmbytjeve në Şanliurfa dhe Adiyaman u shkaktuan 21 viktima dhe disa të tjerë vijojnë ende të zhdukur.

https://a2news.com/2022/12/01/rreshqitjet-e-dheut-lene-te-pakten-dy-viktima-dhe-disa-te-humbur-ne-brazil/
https://a2news.com/2022/08/15/shembet-ura-150-m-ne-norvegji-kamioni-dhe-makina-bllokohen-ne-mes-te-lumit/
https://a2news.com/2023/03/15/nuk-kane-fund-fatkeqesite-ne-turqi-pas-termetit-permbytje-te-frikshme-pushtojne-jugun-e-vendit/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli