Roland Bejko, kandidati i Enkelejd Alibeajt për Bashkinë e Tiranës

Publikuar më: 26/3/2023, ora 21:18
roland bejko 1280x720

Roland Bejko, kandidati i Enkelejd Alibeajt për Bashkinë e Tiranës

Publikuar më: 26/3/2023, ora 21:18

Partia Demokratike e Enkelejd Alibeaj ka nxjerrë zyrtarisht kandidatin e saj për kryetar Bashkie në Tiranë, që më 14 maj do të jetë përballë Erion Veliajt nga PS dhe Belind Këlliçit nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”.

Sipas burimeve për A2CNN, bëhet fjalë për Roland Bejkon, emri i të cilit u miratua në mbledhjen e sotme të Kryesisë. Roland Bejko u zgjodh me shumicë votash nga Kryesia e kësaj force politike, përballë Jonila Godoles.

17 kandidatët e publikuar deri tani nga PD e Alibeajt:

Mallakastër- Agron Kapllanaj

Poliçan – Florian Qamo

Kuçovë – Ilirjan Koxhaj

Kamëz – Bilbil Bajraktari

Lezhë – Sandër Marku

Krujë – Sabah Sheta

Dibër – Naim Gazidede

Kurbin- Genc Doçi

Dimal- Dritan Sula

Patos- Pranvera Rizai

Vaut i Dejës- Klomentina Drini

Fier -Eriselda Zotaj Çelaj

Librazhd -Bujar Vreto

Vorë- Ibrahim Bruka

Korçë -Gjergji Gjata

Sarandë- Skënder Muço

Mirditë Mark Ruçi