Rrëshqasin nga dëbora 4 alpinistë serbë teksa bënin alpinizëm

Publikuar më: 26/3/2023, ora 15:12

Rrëshqasin nga dëbora 4 alpinistë serbë teksa bënin alpinizëm

Publikuar më: 26/3/2023, ora 15:12

Katër alpinistë serb kanë rrëshqitur gjatë kalimit nga Valbona në Theth. Ata kanë marrë lëndime në trup. Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë efektivët e Forcës Ajrore, me dy helikopterët AB 206 dhe EC 135.

Një prej të plagosurve është transportuar drejt QSUT dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa 3 të tjerët fatmirësisht pa lëndime.