I dënuar me 25 vite burg për vrasje, ekstradohet nga Franca 43-vjeçari

Publikuar më: 27/3/2023, ora 14:59
policia makina naten plagosje  1280x720

I dënuar me 25 vite burg për vrasje, ekstradohet nga Franca 43-vjeçari

Publikuar më: 27/3/2023, ora 14:59

Një shqiptar, i dënuar me 25 vite burg për vrasje me paramendim, është ekstraduar nga Franca. “Si rezultat i bashkëpunimit mes Interpol Tirana dhe Interpol Paris, për lokalizimin, kapjen dhe ekstradimin e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar, u ekstradua nga Franca drejt Shqipërisë, shtetasi Bledar Mneri, 43 vjeç”, tha policia.

Mneri ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 25 vjet burgim, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve shpërthyese dhe i municionit”, sepse ka vrarë me armë zjarri, shtetasin V. B., në vitin 2016, në fshatin Priskë, Tiranë.

Shtetasi Bledar Mneri iu dorëzua Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, për ekzekutimin e vendimin të Gjykatës.