Sondazh: Si e gjykoni vendimin, që të përjashtohen policët që kanë përdorur “Sky” apo “Enchrochat”?
  • Të panevojshëm 16%
  • Të drejtë 25%
  • Të vonuar 59%

Vriten me armë disa fëmijë në një shkollë katolike, policia ekzekuton autorin

Nga A2 CNN
27 Mars 2023, 19:27 | Bota
Vriten me armë disa fëmijë në një shkollë

Të paktën 3 fëmijë humbën jetën dhe disa të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e një sulmi të armatosur në një shkollë fillore në Nashville të Tennese.

Sipas të dhënave paraprake të policisë një person i armatosur ka hyrë në ambientet e brendshme të shkollës dhe ka qëlluar ndaj nxënësve, për t’u vrarë më parë nga forcat e sigurisë.

Qindra prindër të shqetësuar kanë pushtuar shkollën pas raportimit të ngjarjes, ndërkohë që zona është rrethuar nga efektivë të shumtë.

Viktimat e shkollës katolike janë të moshave 11-12 vjeç, ndërkohë që motivet e këtij krimi të urryer janë ende të paqarta.

Ditari A2 CNN