Nuk u grumbullua në Kombëtare, Ajeti shënon gol

Publikuar më: 28/3/2023, ora 16:47
MB AJETI GOL NE SERIE C frame 224 1280x720

Nuk u grumbullua në Kombëtare, Ajeti shënon gol

Publikuar më: 28/3/2023, ora 16:47

Arlind Ajeti nuk u preferua në listën e trajnerit Sylvinho megjithatë mbrojtësi shqiptar ka qenë vendimtar në fitoren e skuadrës së tij, Pordenones përballë Pro Sestos në sfidën e vlefshme për Serisë C italiane.

Ajeti realizoi golin e vetëm të sfidës në minutën e 14-të, teksa goditi saktë me kokë dhe kaloi ekipin në avantazh.

Për shqiptarin ky ishte goli i gjashtë në 28 ndeshje zyrtare që ai është aktivizuar në fushë.