Aguero kalon sërish krizë në zemër gjatë transmetimit live

Publikuar më: 30/3/2023, ora 16:23

Aguero kalon sërish krizë në zemër gjatë transmetimit live

Publikuar më: 30/3/2023, ora 16:23

Sergio Aguero mori pjesë në një transmetim live në platformën “Twitch” të Ibai Llanos dhe në një moment të bisedës ai ndaloi fjalimin duke mbajtur gjoksin.

Sipas mediave spanjolle, ai pati një shtrëngim në gjoks, duke shqetësuar kështu bashkëpjesëmarrësit e tij në këtë live, derisa vet argjentinasi tha se mund të ketë pasur telashe me ritmin e rrahjeve të zemrës.

“Çfarë ka, shoku?”, e pyeti Ibai Llanos kur pa Aguero-n duke shtrënguar duart.

Aguero u përgjigj: “Mendoj se pata një mini-aritmi”.

A doni që të shkojmë te mjeku?” – u përgjigj Llanos.

“Jo, jo. Sepse unë kam një çip dhe çipi i famshëm do të dërgojë një sinjal,”, vazhdoi Aguero.

Sulmuesi argjentinas pësoi një aritmi në tetor të vitit 2021 kundër Alavés kur ishte anëtar i klubit futbollistik të Barcelonës dhe pasi u testua nga një kardiolog.

Atij më pas iu desh të tërhiqej nga futbolli. Që atëherë ai ka marrë pjesë me Ibai Llanos dhe në turne si Kings League.