Panik në Kili, regjistrohen lëkundje të forta tërmeti

Publikuar më: 30/3/2023, ora 21:13
termet 6

Panik në Kili, regjistrohen lëkundje të forta tërmeti

Publikuar më: 30/3/2023, ora 21:13

Një lëkundje sizmike me magnitudë 6.3 Rihter goditi brigjet e rajonit Maule në Kilin verior.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ishte 94 kilometra në jugperëndim të qytetit në një thellësia fokale 12 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale, ndërkohë që tërmeti i parë u ndoq dhe nga disa paslëkundje më të lehta.