Tjetër tërmet shkund fqinjët, panik te banorët

Publikuar më: 31/3/2023, ora 20:57
termeti ne elbistan 1202x720

Tjetër tërmet shkund fqinjët, panik te banorët

Publikuar më: 31/3/2023, ora 20:57

Një tërmet i fuqishëm në Greqi mbrëmjen e së premtes ka nxjerrë në rrugë qindra banorë në Athinë dhe qytetet përreth për shkak se lëkundjet zgjatën për disa minuta.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti me magnitudë 5.1 Rihter u regjistrua 39 kilometra në perëndim-jugperëndim të Kythnos, në një thellësi fokale 35 km.

Deri më tani nuk ka raportime për dëme materiale.