VIP-at nderojnë Karl Lagerfeld! Mes yjeve të veshura më mirë në Met Gala edhe 2 shqiptare

Nga A2 CNN
2 Maj 2023, 08:49 | Bota

Bota e modës u mblodh në New York City për mbrëmjen e përvitshme Met Gala, ku temë ka qenë nderimi për ikonën e ndjerë Karl Lagerfeld.

Në këtë mënyrë, tema ishte sa më shumë perla, jakë dhe veshje bardh e zi.

Në tapet “u shfaq” edhe macja e Lagerfeldit.

Në total kanë qenë 400 të ftuar, nga Priyanka Chopra, motrat Kardashian, Doja Cat, Lil Nas X, David Byrne, Rita Ora dhe bashkëshorti i saj Taika Waititi, pa dyshim të gjithë artistët bënë më të mirën e tyre. Mes yjeve të veshur më mirë janë edhe 2 shqiptaret, Rita Ora dhe Dua Lipa.

Lagerfeld shërbeu si drejtor kreativ i Chanel nga viti 1983 deri në vdekjen e tij dhe shumë pjesëmarrës në Met Gala zgjodhën të veshin veshje klasike nga shtëpia franceze e modës për nder të tij. Ai vdiq në moshën 85-vjeçare në 2019-n.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi