Qëlloi me armë zjarri në ajër nga automjeti, Policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin në Pukë

Publikuar më: 6/5/2023, ora 09:17
policia 1280x720

Qëlloi me armë zjarri në ajër nga automjeti, Policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin në Pukë

Publikuar më: 6/5/2023, ora 09:17

Policia e Pukës ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim 26-vjeçarin e cili ka qëlluar me armë zjarri në ajër nga automjeti afër mesnatës në qytet.

Për këtë ngjarje kryebashkiaku i Pukës Gjon Gjonaj akuzoi rivalin e tij të koalicionit “Bashkë fitojmë” se po bën presion mbi qytetarët në prag të zgjedhjeve. Sipas tij janë kërcënuar me armë mbështetës të PS-së.

Njoftimi i Policisë Pukë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë, me marrjen e njoftimit, në mesnatë, rreth orës 00:20, se në dalje të qytetit të Pukës në aksin rrugor Pukë – Fushë-Arrëz, ishin dëgjuar të shtëna me armë, menjëherë kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë organizuar punën, ku falë veprimeve të shpejta kanë bërë të mundur identifikimin e shtetasit, i cili ka qëlluar me armë zjarri, në ajër.

Si rezultat i veprimeve të shpejta të shërbimeve të policisë bazuar dhe në inteligjencën informative, u bë e mundur identifikimi i autorit të dyshuar të kësaj ngjarje dhe shpallja në kërkim e  shtetasit K. P., 26 vjeç, banues në Tiranë.

 Vijon puna intensive për kapjen e tij dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore.

Gjithashtu u bë identifikimi dhe shpallja në kërkim dhe e automjetit nga i cili ky shtetas ka qëlluar në ajër, duke qenë në lëvizje.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.