(VIDEO) I ngordhi gomari, gjobitet me 30 mijë euro i zoti që e keqtrajtoi

Publikuar më: 8/5/2023, ora 19:49
gomar

(VIDEO) I ngordhi gomari, gjobitet me 30 mijë euro i zoti që e keqtrajtoi

Publikuar më: 8/5/2023, ora 19:49

Një 75-vjeçar në Greqi është gjobitur me 30 mijë euro, pasi e kishte lidhur gomarin për ditë të tëra pas një peme dhe ai ka ngordhur për shkak se ishte ngatërruar me litarin. Ngjarja ka ndodhur një fshatin Koropi të Greqisë.

Referuar njoftimit zyrtar të policisë, burri është arrestuar për shkelje të ligjit për mirëqenien e kafshëve. Ndërkohë, 2 gomerë të tjerë janë gjetur gjallë në oborrin e shtëpisë dhe janë marrë nga një shoqatë për përkujdesjen e kafshëve, ku po u jepet trajtimi i nevojshëm.

Në media është publikuar një video, ku tregon kushtet skandaloze në të cilën mbaheshin gomerët.