Messi pranon ofertën e “çmendur”, bëhet futbollisti më i paguar në botë

Publikuar më: 9/5/2023, ora 12:47
leo messi 1231x720

Messi pranon ofertën e “çmendur”, bëhet futbollisti më i paguar në botë

Publikuar më: 9/5/2023, ora 12:47

Leo Messi ka pranuar ofertën prej 400 milionë eurosh të Al Hilalit dhe në fund të sezonit do të transferohet në Arabinë Saudite.

Kështu deklarojnë mediat në Spanjë, të cilat theksojnë se nënshkrimi është vetëm çështje kohe. Pak ditë nga udhëtimi i tij në Arabi, Messi duket më i qartë për të ardhmen dhe largimi nga Parisi tashmë është diçka e sigurt.

Edhe pse u përfol për një rikthim të mundshëm te Barcelona, kapiteni ka preferuar ofertën e arabëve, që i garanton 400 milionë euro dhe e kthen në futbollistin më të paguar në botë.