Shpejtësi dhe lagështi, kamioni del nga rruga në Gjirokastër-Tepelenë

Publikuar më: 10/5/2023, ora 20:18
Untitled collage 8 1 1280x720

Shpejtësi dhe lagështi, kamioni del nga rruga në Gjirokastër-Tepelenë

Publikuar më: 10/5/2023, ora 20:18

Një aksident automobilistik ka ndodhur pasditen e së mërkurës në aksin nacional Gjirokastër-Tepelenë në afërsi të “Ujit të Ftohtë.

Një makinë e tonazhit të rëndë ka dalë në anën tjetër të rrugës, duke goditur barrierat mbrojtëse.

Fatmirësisht, nga aksidenti ka vetëm dëme materiale. Shkak dyshohet të jetë bërë shpejtësia tej normave të lejuara dhe lagështia në rrugë.