Kandidati socialist i Vorës shpall fitoren: Kam diferencë të madhe me rivalin

Publikuar më: 14/5/2023, ora 20:04
breaking news lajmi i fundit e1612366439553 1024x576

Kandidati socialist i Vorës shpall fitoren: Kam diferencë të madhe me rivalin

Publikuar më: 14/5/2023, ora 20:04

Kandidati socialist për Bashkinë e Vorës, Blerim Shera është i pari që ka shpallur fitoren në zgjedhjen lokale të 14 majit, kjo pasi në këto zonë është kryer dhe votim elektronik.

Shera deklaroi disa minuta pas mbylljes së procesit se ka votuar me diferencë shumë të madhe me kandidatin rival në këtë garë.

Pavarësisht shifrave që disponon, Shera shprehet se do të presë njoftimin zyrtar të KQZ.