Numërohen 8 kutitë e para në Tiranë, publikohen rezultatet

Publikuar më: 15/5/2023, ora 00:59
zgjedhjet kamze

Numërohen 8 kutitë e para në Tiranë, publikohen rezultatet

Publikuar më: 15/5/2023, ora 00:59

Janë numëruar votat e 8 kutive të para për Bashkinë e Tiranës nga 941 në total.

Deri tani, Erion Veliaj, nga Partia Socialiste, ka marrë 1305, ndërsa Belind Këlliçi nga koalicioni Bashkë Fitojmë ka marrë 594 vota.

Arlind Qori nga Lëvizja Bashkë ka marrë deri tani 82 vota, Marko Dajti nga Fronti i Majtë ka marrë 44 vota. Ndërkohë, Roland Bejko nga Partia Demokratike ka marrë 111 vota, Lajla Pernaska nga Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka marrë vetëm 13 vota.