Zikaltër edhe euroderbi i dytë, Inter finalisti i parë i Champions League

Publikuar më: 16/5/2023, ora 22:52
lautaro

Zikaltër edhe euroderbi i dytë, Inter finalisti i parë i Champions League

Publikuar më: 16/5/2023, ora 22:52

Inter është finalisti i parë i Champions League.

Zikaltërit fituan edhe euroderbin e dytë ndaj Milanit, kësaj radhe me rezultatin 1-0, dhe arrijnë finalen e madhe të Stambollit.

Lautaro Martinez ishte autori i golit të vetëm të ndeshjes, në minutën e 74.

Kështu, Inter hakmerret për gjysmëfinalen e para 20 viteve dhe titullin kampion që Milani i mori në pjesën e fundit të sezonit të kaluar.

Tashmë, Inter pret në finale fituesin e çiftit Manchester City-Real Madrid.