Kamioni përplaset me barrierat e sigurisë së Shtëpisë së Bardhë, arrestohet shoferi

Nga A2 CNN
23 Maj 2023, 08:10 | Bota
Kamioni përplaset me barrierat e sigurisë së Shtëpisë

Policia amerikane ka ndaluar shoferin e një kamioni, i cili u përplas të hënën në mbrëmje me barrierat e sigurisë në Sheshin Lafayette ngjitur me territorin e Shtëpisë së Bardhë.

"Shoferi mund të ketë goditur qëllimisht barrierat e sigurisë. Nuk ka pasur lëndime në asnjë personel të Shërbimit Sekret apo të Shtëpisë së Bardhë dhe shkaku e mënyra e rrëzimit mbeten nën hetim", shkroi në Twitter të hënën në mbrëmje, Anthony Guglielmi, shefi i komunikimit për Shërbimin Sekret të SHBA-së.

Disa rrugë dhe vendkalime për këmbësorë u mbyllën dhe hoteli aty pranë Hay Adams u evakuua me kërkesë të Shërbimit Sekret, ndërsa pamjet e mediave lokale publikuan video të drejtpërdrejta nga ngjarja.

Televizioni WUSA tregoi foto të drejtpërdrejta të një kamioni të ndalur krahas një vargu shtyllash çeliku dhe oficerëve të uniformuar të zbatimit të ligjit që po i afroheshin automjetit. Pas përplasjes, shoferi goditi barrierat për herë të dytë, raportoi WUSA, duke cituar një raport dëshmitari.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli 2024