Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 8%
  • Jo 92%

Tronditet bota e çiklizmit, sportisti 17-vjeçar ndërron jetë pasi u rrëzua gjatë garës

Nga A2 CNN
22 Korrik 2023, 13:04 | Sporte të tjera
Tronditet bota e çiklizmit, sportisti 17-vjeçar ndërron

Një tjetër tragjedi ka tronditur botën e çiklizmit, ku 17-vjeçari Jakopo Venzo nga Vicenza ka humbur jetën në Austri pas u rrëzua në tatëpjetë gjatë fazës së parë të Junioren Rundfahrt. Venzo kishte marrë shumë plagë pas rënies dhe fatkeqësisht nuk arriti të mbijetonte duke ndërruar jetë në spital.

Të afërmit kanë mbërritur mbrëmë në Linz, ndërsa lajmi i hidhur u bë i ditur nga ekipi i tij, Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino përmes një postimi në Facebook. Gara është anuluar më pas.

“Me lot në sy dhe një zemër të shkatërruar, ju njoftojmë se i riu ynë Jakopo Venzo na ka lënë. Djali ra dje gjatë tatëpjetë gjatë fazës së parë të Turit të Austrisë së Epërme. Jakopo ishte një djalë i jashtëzakonshëm, me një të ardhme për t’u shkruar në sport dhe mbi të gjitha në jetë, dhe për këtë arsye është edhe më e dhimbshme për të mbledhur miqtë e tij të Campino dhe Gegana I&ex, të gjithë ata që e deshën Jacopo në këtë moment dhimbjeje të pamasë.  Kërkojmë të respektojmë privatësinë e familjes dhe falënderojmë të gjithë ata që do të na bëjnë të ndiejmë mbështetjen e tyre. Tani kemi një engjëll më shumë për të na mbrojtur atje lart. Lamtumirë Jacopo, faleminderit për kohët e mira të kaluara së bashku”.

Mesazhi i ekipit në rrjetet sociale

Ditari A2 CNN