Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 8%
  • Jo 92%

“Messi i toreadorëve” e pëson keq nga demi 467 kilogramë

Nga A2 CNN
27 Korrik 2023, 12:01 | Sporte të tjera

Andrés Roca Rey, 26 vjeç, i quajtur si “Messi i toreadorëve”, është plagosur rëndë pasi është shtypur nga një dem 467 kilogramë në Santiago, Spanjë.

Peruani u sulmua nga demi i quajtur Viruta, i cili e tërhoqi zvarrë në dërrasat rreth stadiumit, ndërsa më pas e fluturoi në ajër. 26-vjeçari pësoi lëndime të shumta në trup dhe u dërgua me urgjencë në spital, nga ku mësohet se ndodhet në gjendje të qëndrueshme.

Andrés Roca Rey luftonte me demat prej 8 vitesh dhe kjo ishte ngjarja më e rëndë që i ka ndodhur atij në karrierë.

Ditari A2 CNN