Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

Dhurata e papërshtatshme, orë dore për çiklistin pa duar

Nga A2 CNN
15 Gusht 2023, 10:55 | Sporte të tjera

Çiklisti paralimpik Ricardo Ten e ka marrë me sportivitet shpërblimin që i dhanë për vendin e dytë në Botërorin e Çiklizmit. Spanjollit i mungojnë të dyja duart, por organizatorët nuk e morën parasysh këtë gjë dhe vendosën t’i dhuronin një orë dore.

Në rrjetet sociale ai ka postuar një video ku shihet me orën e vendosur në krah dhe ku e pyesin se sa është ora.

Përgjigja e tij ishte: “Ora për të dalë kampion”.

https://twitter.com/RicardoTen_/status/1691140683958988810

Debat - nga Alba Alishani