Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 8%
  • Jo 92%

Bagnaia dhe Ducati, pa kundërshtarë në MotoGP

Nga A2 CNN
20 Gusht 2023, 15:00 | Sporte të tjera

Francesco Bagnaia ka fituar edhe Çmimin e Madh të Austrisë në MotoGP, duke hedhur një tjetër hap të sigurt drejt titullit kampion.

Piloti italian i Ducati, i cili u nis nga “pole position”, bëri një nisje të shkëlqyer dhe nuk e dorëzoi për asnjë moment kryesimin, ashtu siç ndodhi edhe dje në garën Sprint.

Podiumi u plotësua nga afrikano-jugori Brad Binder (KTM) dhe italiani tjetër Marco Bezzecchi (Mooney VR46).

Me këtë triumf të radhës, Bagnaia kryeson klasifikimin e përgjithshëm të pilotëve me 251 pikë, i ndjekur nga Jorge Martin, me 189 pikë.

Ditari A2 CNN