Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

Matvey Petrov, tjetër medalje të artë për Shqipërinë

Nga A2 CNN
9 Shtator 2023, 18:21 | Sporte të tjera
Matvey Petrov, tjetër medalje të artë për

Matvey Petrov ka fituar një tjetër medalje të artë për Shqipërinë në gjimnastikë.

Rusi me nënshtetësi shqiptare ka triumfuar në World Cup Szombathely 2023, të zhvilluar në Hungari.

Petrov mori 14 733 pikë në disiplinën e kalit me dorëza, duke lënë pas ukrainasin Oleg Verniaiev dhe çekun Radomir Sliz.

Debat - nga Alba Alishani