Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

Trajneri i Polonisë: Shqipëria ka cilësi dhe është e fortë taktikisht, por ne synojmë vetëm fitoren

Nga A2 CNN
9 Shtator 2023, 16:01 | Futboll
Trajneri i Polonisë: Shqipëria ka cilësi dhe është e

Trajneri i Polonisë, Fernando Santos, në konferencën për shtyp në prag të përballjes me Shqipërinë, deklaroi se Shqipëria është ekip cilësor, që di të mbrohet dhe të sulmojë mirë, por theksoi se ekipi i tij do të synojë vetëm fitoren në Tiranë.

“As unë dhe as trajneri i Shqipërisë nuk mendojmë për barazimin. Ne luajmë gjithmonë për të fituar. Shqipëria është një ekip cilësor, që po rritet vazhdimisht. Unë jam ndeshur me Shqipërinë në vitin 2016 dhe e di mirë potencialin e Shqipërisë. Ka lojtarë cilësorë dhe e organizuar shumë mirë taktikisht. Di të luajë me topin, di të mbrojë, di të sulmojë dhe është e fortë taktikisht. Të dyja ekipet do të luajnë për fitore dhe në fund të shohim se kush do t’ia dalë”, tha Santos.

Trajneri portugez theksoi më tej se Polonia do të kërkojë fitoren në mënyrë që të mos varet pastaj nga ndeshjet e tjera.

Debat - nga Alba Alishani