Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

Përballja me Poloninë, tifozët kuqezi mbushin rrugët e Tiranës, kontrolle të rrepta nga policia

Nga A2 CNN
10 Shtator 2023, 18:22 | Futboll
Përballja me Poloninë, tifozët kuqezi mbushin rrugët e

Tifozët kuqezi kanë mbushur rrugët e Tiranës, në mbështetje të Kombëtares e cila luan sot me Poloninë.

Të pranishmit në shesh janë pajisur me simbole kombëtare dhe dëgjohen teksa këndojnë këngë patriotike.

Kjo është një ndeshje e rëndësishme për Shqipërinë që synon të kualifikohet në “Euro 2024”, ku në sfidën e parë Polonia fitoi me rezultatin 1-0 ndaj Kombëtares tonë.

Edhe në stadiumin “Air Albania” situata duket gati për të pritur sfidën e mbrëmjes së sotme, ku duket se ka edhe një numër të vogël të të pranishmëve.

Debat - nga Alba Alishani