“Të parët në grup”, Shqipëria fitore madhështore ndaj Polonisë

Nga A2 CNN
10 Shtator 2023, 22:54 | Aktualitet

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit në pjesën e parë dhe Mirlind Dakut në pjesën e dytë, duke i renditur kështu kuqezinjtë në vendin e parë të grupit E me 10 pikë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi