Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

Shkeli rregullat anti-doping, dënim i rëndë për fituesen e Grand Slam

Nga A2 CNN
12 Shtator 2023, 15:59 | Sporte të tjera
Shkeli rregullat anti-doping, dënim i rëndë për fituesen e

Një dënim të rëndë ka marrë tenistja e njohur Simona Halep për shkelje të rregullave kundër dopingut.

Agjencia Ndërkombëtare për Integritetin në Tenis njofton se dy herë fituesja e titujve Grand Slam do të qëndrojë 4 vite larg fushave, pasi ka shkelur rregullat anti-doping në dy raste të ndara.

Tenistja 31 vjeçare, e cila në karrierën e saj ka fituar Wimbledon dhe French Open është pezulluar që prej tetorit të vitit të kaluar, kur rezultoi pozitive për doping gjatë testeve të zhvilluara në US Open.

Debat - nga Alba Alishani