Euro vijon të rritet lehtë, valuta europiane i afrohet 107 lekëve, rritet dollari

Nga A2 CNN
15 Shtator 2023, 12:36 | Ekonomi
Euro vijon të rritet lehtë, valuta europiane i afrohet 107

Euro vijon të forcohet lehtë për të dytën ditë me radhë.

Sipas kursit të publikuar nga Banka e Shqipërisë, një euro po këmbehet mesatarisht me 106.95 lekë, duke fituar 0.34 pikë në raport me një ditë më parë.

Në shitje euro po këmbehet me 107.57 lekë, ndërsa po blihet për 106.35 lekë. Bashkë me euron janë forcuar lehtë edhe valutat e tjera kryesore në vend si solari dhe paundi. 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu