Erzeni mposht Dinamon dhe merr fitoren e parë në kampionat

Publikuar më: 17/9/2023, ora 20:16
erzeni

Erzeni mposht Dinamon dhe merr fitoren e parë në kampionat

Publikuar më: 17/9/2023, ora 20:16

Erzeni ka arritur suksesin e parë në këtë kampionat. Skuadra nga Shijaku mposhti 2-1 Dinamo City, duke i shkaktuar humbjen e tretë në 4 ndeshjet e para kësaj skuadre.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 27, me Maliqin që kaloi në avantazh Erzenin.

Dinamo reagoi në pjesën e dytë dhe barazoi me Zabergja, në minutën e 57.

Megjithatë, Erzeni ktheu epërsinë në minutën e 78, me Kahrimanoviçin që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë dhe i dhuroi fitoren Erzenit.

Me këtë sukses, Erzeni renditet në vendin e pestë të klasifikimit me 5 pikë, teksa Dinamo pozicionohet në vend të tetë, me vetëm 3 pikë.