Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

Kryevepër e Sainz, fitorja e parë e vitit për Ferrarin

Nga A2 CNN
17 Shtator 2023, 15:03 | Sporte të tjera
Kryevepër e Sainz, fitorja e parë e vitit për Ferrarin

Ferrari ka marrë fitoren e parë të këtij viti, falë një gare fantastike nga Carlos Sainz në Çmimin e Madh të Singaporit.

Piloti spanjoll u nis i pari dhe e ruajti këtë pozicion deri në fund, duke i dhënë fund në këtë mënyrë serisë së fitoreve radhazi të Red Bullit, që në këtë garë u shfaq shumë dobët që nga provat e lira të së premtes e deri të dielën.

Podiumin e garës e plotësuan britanikët Lando Norris (  McLaren) dhe Lewis Hamilton (Mercedes).

Kjo ishte fitorja e dytë në karrierë për Carlos Sainz, pas asaj të vitit të kaluar në Silverstone, sërish me Ferrari.

Debat - nga Alba Alishani