Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 8%
  • Jo 92%

Trossard hero, fitore e mundimshme për Arsenalin

Nga A2 CNN
17 Shtator 2023, 18:09 | Futboll
Trossard hero, fitore e mundimshme për Arsenalin

Goli i Leandro Trossard i dha Arsenalit fitoren minimale ndaj Evertonit, në transfertë. Skuadra e Mikel Artetës siguroi suksesin 1-0 në Liverpul, duke u ngjitur sërish në vendin e dytë, me 13 pikë, po aq sa Tottenham dhe Liverpool.

Nënkampionët e Premier League gjetën rrjetën në pjesën e parë me anë të Gabriel Martinellit, por goli i brazilianit u anulua nga VAR për pozicion të parregullt.

Rastet e pastra munguan në këtë sfidë, por Arsenali ia doli të gjente golin e fitores në minutën e 69’, me anë të belgut Trossard, i cili shënoi me të majtën nga brenda zonës.

Ditari A2 CNN