Euro e nis javën me rënie, valuta europiane i afrohet nivelit të 106 lekëve, bie dhe dollari

Nga A2 CNN
18 Shtator 2023, 14:28 | Ekonomi
Euro e nis javën me rënie, valuta europiane i afrohet nivelit të

Euro e ka nisur përsëri javën me rënie teksa ka zbritur poshtë nivelit të 107 lekëve. Sipas të dhënave të publikuara nga Banka e Shqipërisë, sot euro këmbehet mesatarisht me 106.39 duke humbur kështu 0.56 pikë nga e premtja që lamë pas.

Në shitje euro po këmbehet me 106.98, ndërsa po blihet me 105.83. Së bashku me euron, të njëjtën trajektore rënëse po ndjekin edhe valutat tjera kryesore në vend, si paundi apo dollari.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu