Magjia e futbollit zbret sot në fushë, starton Champions League

Nga A2 CNN
19 Shtator 2023, 08:35 | Futboll
Magjia e futbollit zbret sot në fushë, starton Champions League

Këtë të martë, rikthehet magjia dhe emocionet e Champions League me ndeshjet e para në grupe. Dueli më i fortë në letër është ai me Paris Saint Germain dhe Dortmund.

Dy emra të mëdhenj të futbollit europian që do të matin forcat me synimin për ta nisur mbarë fazën e grupeve.

Milani vjen pas disfatës 5-1 në derbi, morali te kuqezinjtë është i ulët ndonëse motivimi sa herë bëhet fjalë për arenën e madhe të Champions League është maksimal.

Kuqezinjtë do të kenë të gjithë lojtarët në dispozicion dhe do të tentojnë që ndaj kundërshtarin më të lehtë në grup të marrin 3 pikë.

Edhe Lazio ka një detyrë të vështirë ndaj Atletico Madrid edhe pse fakti që luhet në Olimpiko, mund ta favorizojë italianen.

Në dy ndeshjet e tjera të martën, Manchester City përballet me Crvena Zvesda, ndërsa Shakhtar Donetsk me Porton. 

A2 CNN Livestream

A2 Business