Plas te United pas humbjes ndaj Brighton, 4 yje të “Djajve të Kuq” përplasen në dhomat e zhveshjes

Publikuar më: 19/9/2023, ora 17:39
sfded

Plas te United pas humbjes ndaj Brighton, 4 yje të “Djajve të Kuq” përplasen në dhomat e zhveshjes

Publikuar më: 19/9/2023, ora 17:39

Tension i lartë dhe përplasje mes lojtarëve në dhomat e zhveshjes në “Old Traford”.

Kjo është panorama e asaj çka po ndodh te Manchester United, pasi “Djajtë e Kuq” humbën në shtëpi përballë Brighton në ndeshjen e fundit të Premier Ligës.

Katër prej yjeve të kuq janë përfshirë në një përplasje të ashpër në dhomën e zhveshjes dhe legjenda e “Djajve” Gary Neville pretendon se lojtarët e pakënaqur mund të jenë duke përçarë grupin dhe kanë krijuar “shqetësim e pasiguri” për titullarët e Erik ten Hag.

SunSport ka zbuluar se kapiteni Bruno Fernandes u përball me mesfushorin skocez Scott McTominay pas humbjes së tretë të United në katër ndeshje.

Ndërsa dyshja e qendërmbrojtësve Lisandro Martinez dhe Victor Lindelof gjithashtu janë përplasur me njëri-tjetrin pas një paraqitje katastrofike në mbrojtje.

Menaxheri Ten Hag u përpoq të rivendoste rendin, por situata ka qenë e nderë.

Ky tension në “Old Traford” vjen pas përplasjeve në qendrën stërvitore “Carrington”, ku tekniku holandez ka përjashtuar Jadon Sancho nga stërvitjet e ekipit të parë.

Përveç yllit të kombëtares angleze, Ten Hag i duhet të bëjë edhe pa Mason Greenwood dhe Antony, pas problemeve jashtë fushës që çuan në prishjen e kontratës me sulmuesin anglez dhe denoncimit për dhunë nga e dashura për yllin brazilian.