Zbulohen fjalët që Ibrahimoviç u tha lojtarëve të Milanit pas humbjes me Interin

Publikuar më: 19/9/2023, ora 12:52

Zbulohen fjalët që Ibrahimoviç u tha lojtarëve të Milanit pas humbjes me Interin

Publikuar më: 19/9/2023, ora 12:52

Zlatan Ibrahimovic u përpoq të rriste humorin e lojtarëve të Milanit të hënën dhe u dërgoi një mesazh tifozëve kuqezi përpara ndeshjes së sotme të Ligës së Kampionëve kundër Newcastle United, duke bërë shaka se edhe ai dëshironte të luante.

Ibra ndoqi seancën stërvitore të kuqezinjve në Milanello të hënën me trajnerin Stefano Pioli dhe drejtorin Giorgio Furlani.

Gjigantët e Serisë A shfaqën videon e mbërritjes së Ibrës në Milanello dhe fjalët e para që ai tha ishin: Hajde, hajde, pozitivitet, energji!”

Ibra shpresonte të rriste humorin e lojtarëve të Milanit pas humbjes 5-1 kundër Interit të shtunën dhe Pioli tha në një konferencë për shtyp para ndeshjes të hënën se ish-sulmuesi duhej të ishte në Milanello edhe në prag të derbit.

Suedezi ka dërguar edhe një mesazh për tifozët kuqezi në Instagram, mëngjesin e së martës.

“Erdha këtu në Milanello dhe i thashë menjëherë trajnerit se jam gati të luaj, por emri im nuk ishte në listë. Edhe pse ndihem mirë dhe në formë. Mënjanë shakatë, vazhdoni të mbështesni Milanin, gjithçka do të jetë në rregull, shihemi në San Siro”, ka thënë ai.

Milani përballet me Newcastle United sonte në San Siro me fillim nga ora 18:45 në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.