Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

Autobusi me nxënës bie në humnerë, 2 të vdekur e 5 të lënduar rëndë

Nga A2 CNN
22 Shtator 2023, 08:17 | Bota
Autobusi me nxënës bie në humnerë, 2 të vdekur e 5

Një aksident i rëndë është regjistruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku një autobus, i cili po transportonte nxënës të një shkolle të mesme në Long Island në një koncert në Pensilvani, ka rënë në humnerë.

Nga ky aksident raportohen të paktën dy të vdekur dhe disa të tjerë të plagosur, mes tyre pesë në gjendje të rëndë.

Sipas mediave amerikane, aksidenti ndodhi në Interstate 84, në një pikë rreth 120 kilometra në veri të Nju-Jorkut.

Debat - nga Alba Alishani