Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 8%
  • Jo 92%

Parkimi i një makine që mori një jetë në Shkodër, zbulohet autori i vrasjes në Hot të Ri

Nga A2 CNN
22 Shtator 2023, 08:21 | Kronikë
Parkimi i një makine që mori një jetë në Shkodër,

Të shtënat e armëve kanë tronditur, mbrëmjen e së enjtes, banorët e fshatit Hot i Ri në afërsi të qytetit të Shkodrës.

Fatkeqësisht, breshëria e plumbave e qitur nga arma automatike e dyshuar kallashnikov i ka marrë jetën një 33-vjeçari banues në këtë fshat. Viktima është identifikuar si Valter Fierza, ndërsa autori i vrasjes, sipas policisë, është komshiu i viktimës, Klodian Mhilli.

Sipas të dhënave paraprake, si dhe dëshmisë së familjarëve të viktimës, dyshohet se konflikti që çoi deri në përdorimin e armës ka lindur mes vëllait të viktimës dhe autorit të dyshuar.

Debati ka lindur për një automjet të parkuar në arë dhe ku pretendohej se bllokohej rruga. Pas debatit me vëllain e viktimës autori i dyshuar, Klodian Mhilli, ka debatuar edhe me 33-vjeçarin, Valter Fierza, të cilin e ka qëlluar me armë automatike, duke e lënë të vdekur.

Pas ngjarjes, autori i dyshuar është larguar, ndërsa policia pas identifikimit ka nisur kontrollet për kapjen e tij.

Ditari A2 CNN